rodzaje zajęć

CROSS TRENING- dla twardzieli obecnych i przyszłych:)

Szybkość, siła, sprawność, walka z czasem i konkurowanie- nie tylko ze współćwiczącymi, ale często z samym sobą. Trening łączy ćwiczenia siłowe, cardio, gimnastyczne i wytrzymałościowe. AMRAP, EMOM, IgoUgo- poznasz różne systemy treningowe- raz będzie szybko i dynamicznie, innym razem trening zdominują ciężkie siady. Będziesz skakać, dźwigać, podciągać się na drążku a burpeesy będą śnić ci się po nocach:) Ale będziesz zachwycony. Trening daje kopa energetycznego na długie godziny i poczucie niezłomności.

Ze względu na wysoką intensywność skierowany do osób już ćwiczących.

Intensywność: wysoka.

Poziom trudności: trudny

MOCNA PIĄTKA-spalanie, modelowanie i sprawność fizyczna

Trening funkcjonalny o średniej intensywności, którego celem jest wzmocnienie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa kondycji. Korzystamy z wolnych ciężarów i pracujemy z ciężarem własnego ciała, zyskujemy sprawność, siłę, jednocześnie modelując sylwetkę. W treningu pojawiają się elementy cardio, jednak nie dominują one zajęć. Zawsze natomiast występuje zestaw ćwiczeń na core i mięśnie brzucha.

Na tym treningu poznasz i dopracujesz wzorce ruchowe, wymodelujesz sylwetkę, spalisz kalorie, zyskasz świadomość ciała i sprawność fizyczną.

Zajęcia kierowane do wszystkich osób, również chcących rozpocząć przygodę treningową lub wracających do treningów po dłuższej przerwie.

Intensywność: średnia,

Poziom trudności: średni/ średnio- trudny

HIIT- szybkie spalanie tkanki tłuszczowej nawet po treningu

High Intensity Interval Training- szybki trening interwałowy. Ok. 30 minut intensywnego wysiłku przeplatane biernymi lub aktywnymi przerwami. Możesz spodziewać się elementów dynamicznych- skoków, podbiegów, treningu cardio, wykorzystania wolnych ciężarów jak również pracy wyłącznie z ciężarem własnego ciała. Zaletą takiego treningu jest przyspieszenie metabolizmu, poprawa krążenia, spalanie tkanki tłuszczowej. Idealny dla tych, którzy chcą w krótkim czasie osiągnąć wymarzony efekt. Skierowany do osób już trenujących. Ze względu na wysoką intensywność nie zalecany na początek przygody treningowej lub jako pierwsze treningi po dłuższej przerwie.

Intensywność: wysoka

Poziom trudności: średnio- trudny/ trudny

TRENING OBWODOWY- wymodelowana sylwetka i wzmocnione mięśnie

Trening siłowy o umiarkowanej intensywności, który pomaga spalić tkankę tłuszczową, wzmacnia mięśnie i poprawia ich kondycję. Poznajemy i doskonalimy wzorce ruchowe, wykorzystujemy wolne ciężary ale równie często pracujemy z ciężarem własnego ciała. Serie ćwiczeń często przeplatamy ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie core. Możesz spodziewać się ćwiczeń kondycyjnych, jednak w tym treningu będą one jedynie dodatkiem, który będzie można zastąpić mniej dynamicznym ćwiczeniem. Treningi skierowane są do wszystkich osób, również chcących rozpocząć przygodę treningową lub wracających do treningów po dłuższej przerwie.

Intensywność: średnia.

Poziom trudności: średni/ średnio- trudny

SZTANGI

Trening mający na celu spalanie tkanki tłuszczowej, poprawę kondycji i wytrzymałości, bez zbędnego przyrostu masy mięśniowej. Polega na pracy z małą sztangą fitness. Ćwiczenia- skierowane na wszystkie partie mięśniowe, wykonywane są w seriach, w określonej kolejności, w rytm muzyki. Wszystko połączone jest w układ.  Obciążenie dobierane jest indywidualnie, odpowiednio do możliwości uczestnika. Całość zakończona jest zestawem ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha. Zajęcia skierowane do osób na każdym etapie zaawansowania.

Intensywność: średnia.

Poziom trudności: średni

TRENING FUNKCJOANLNY

Trening o umiarkowanej i wysokiej intensywności, którego celem jest wzmocnienie mięśni oraz poprawa kondycji. Nie unikamy tu biegania czy burpeesów, jednak zawsze jesteśmy gotowi zaproponować mniej dynamiczną wersję danego ćwiczenia. Dźwigamy i pracujemy z obciążeniem- zewnętrznym i własnego ciała. Dużo czasu poświęcamy omówieniu i doskonaleniu wzorców ruchowych. Pracujemy nad brzuchem i wzmacniamy mięśnie core. Wykorzystujemy różne systemy treningowe, stawiamy na różnorodność i wszechstronność.

Ze względu na możliwość indywidualnego doboru obciążenia zajęcia skierowane są do wszystkich- również do osób chcących rozpocząć przygodę treningową lub wracających do treningów po dłuższej przerwie.

Intensywność: średnia/ wysoka

Poziom trudności: średni

 

TRX

Trening podczas którego pracujemy z ciężarem własnego ciała z wykorzystaniem specjalnych taśm. Jego zaletą jest jednoczesne angażowanie wielu grup mięśniowych, w tym mięśni głębokich, odpowiadających za prawidłową postawę i stabilizację sylwetki. Zajęcia mają na celu poprawienie kondycji, siły, wytrzymałości i równowagi a jednocześnie chronią przed kontuzjami oraz nadmiernym przeciążeniem. Trening pozwala na równomierne wzmacnianie i budowanie siły mięśniowej bez obciążania stawów i kręgosłupa.

Intensywność: średnia/wysoka.

Poziom trudności: średni/ średnio-trudny

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zajęcia te pomogą złagodzić następstwa nieprawidłowych nawyków, zmniejszyć lub wyeliminować ból i dolegliwości pleców oraz zapobiec ich pogłębianiu. Nie jest to jednak rehabilitacja a profilaktyka. Korzystamy z różnych pomocy- piłek ovoball, fitball, małych i dużych rolek oraz piłeczek, gum oporowych, pasków do jogi itd. Uczymy się poprawnego wykonywania ćwiczeń wzmacniających, równoważnych, rozluźniających, mobilizujących i rozciągających poszczególne grupy mięśniowe odpowiadające za prawidłową postawę. Często sięgamy do ćwiczeń wykorzystywanych również w jodze i pilatesie. Wzmacniamy mięśnie brzucha i pracujemy nad mocnym corem.

Pracujemy spokojnie, bardzo dokładnie i bez gwałtownych ruchów.

Zajęcia skierowane do osób na wszystkich poziomach zaawansowania i polecane absolutnie każdemu.

Trening siłowy + dwubój

Trening siłowy z wykorzystaniem dużej sztangi oraz obciążeń dobranych indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania. Trening w głównej części poświęcony poprawnej technice wykonania ćwiczeń dwuboju olimpijskiego: rwania i podrzutu sztangi, uzupełniony ćwiczeniami wzmacniającymi z wykorzystaniem innych sprzętów oraz pracą z ciężarem własnego ciała. Skupia się przede wszystkim na dokładności oraz precyzji wykonywania poszczególnych ruchów. Stawia nacisk na budowanie siły mięśniowej oraz kształtowanie i doskonalenie techniki.

Zajęcia skierowane do osób chcących ćwiczyć siłowo na wszystkich poziomach zaawansowania.

Intensywność: średnia.

Poziom trudności: średni

Kształtowanie sylwetki
i wzmacnianie

Trening siłowy z wykorzystaniem wolnych ciężarów: kettli, hantli oraz dużych sztang, wagowo dostosowanych do indywidualnych możliwości i stopnia zaawansowania osoby trenującej. Zajęcia w głównej części poświęcone poprawnej technice wykonania ćwiczeń, przeplatane ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha oraz core z nastawieniem na budowanie siły mięśniowej. Ćwiczenia wykonywane są w kilku seriach z przerwą na odpoczynek pomiędzy.

Zajęcia skierowane do osób chcących ćwiczyć siłowo na wszystkich poziomach zaawansowania.

Intensywność: średnia.

Poziom trudności: średni

BOKS- siła i zwinność. Pobij stres:)

Trenując tę sztukę walki poprawimy refleks i koordynację ciała.Palimy stres i tkankę tłuszczową. Budujemy mięśnie i pewność siebie.