rodzaje zajęć

CROSS

Szybkość, siła, sprawność, walka z czasem i konkurowanie- nie tylko ze współćwiczącymi, ale często z samym sobą. Trening łączy ćwiczenia siłowe, cardio, gimnastyczne i wytrzymałościowe. AMRAP, EMOM, IgoUgo – poznasz różne systemy treningowe – raz będzie szybko i dynamicznie, innym razem trening zdominują ciężkie siady. Będziesz skakać, dźwigać, podciągać się na drążku, a burpeesy będą śnić ci się po nocach 🙂 Ale będziesz zachwycony. Trening daje kopa energetycznego na długie godziny wraz poczuciem niezłomności.

Ze względu na wysoką intensywność skierowany do osób już ćwiczących.

 

 

 

MOCNA PIĄTKA

Trening funkcjonalny o średniej intensywności, na którym dzięki precyzji wykonywanych ruchów, efekty w redukcji tkanki tłuszczowej pojawią się szybciej. Korzystamy z wolnych ciężarów i pracujemy z ciężarem własnego ciała, zyskujemy sprawność, siłę, jednocześnie modelując sylwetkę. W treningu pojawiają się elementy cardio, jednak nie dominują one zajęć.  Zawsze natomiast występuje zestaw ćwiczeń na core i mięśnie brzucha.

Na tym treningu poznasz i dopracujesz wzorce ruchowe, wymodelujesz sylwetkę, spalisz kalorie, zyskasz świadomość ciała i sprawność fizyczną.

Zajęcia kierowane do wszystkich osób, również chcących rozpocząć przygodę treningową lub wracających do treningów po dłuższej przerwie.

HIIT

High Intensity Interval Training- szybki trening interwałowy. Ok. 30 minut intensywnego wysiłku przeplatane biernymi lub aktywnymi przerwami. Możesz spodziewać się elementów dynamicznych – skoków, podbiegów, treningu cardio, wykorzystania wolnych ciężarów jak również pracy wyłącznie z ciężarem własnego ciała. Zaletą takiego treningu jest przyspieszenie metabolizmu, poprawa krążenia, spalanie tkanki tłuszczowej. Idealny dla tych, którzy chcą w krótkim czasie osiągnąć wymarzony efekt.

Skierowany do osób już trenujących. Ze względu na wysoką intensywność nie zalecany na początek przygody treningowej lub jako pierwsze treningi po dłuższej przerwie.

 

TRENING OBWODOWY

Trening siłowy o umiarkowanej intensywności, który pomaga spalić tkankę tłuszczową, wzmacnia mięśnie i poprawia ich kondycję. Poznajemy i doskonalimy wzorce ruchowe, wykorzystujemy wolne ciężary, ale równie często pracujemy z ciężarem własnego ciała. Serie ćwiczeń często przeplatamy ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie core. Możesz spodziewać się ćwiczeń kondycyjnych, jednak w tym treningu będą one jedynie dodatkiem, który będzie można zastąpić mniej dynamicznym ćwiczeniem.

Treningi skierowane są do wszystkich osób, również chcących rozpocząć przygodę treningową lub wracających do treningów po dłuższej przerwie.

 

SZTANGI

Trening mający na celu spalanie tkanki tłuszczowej, poprawę kondycji i wytrzymałości, bez zbędnego przyrostu masy mięśniowej. Polega na pracy z małą sztangą fitness. Ćwiczenia skierowane na wszystkie partie mięśniowe, wykonywane są w seriach, w określonej kolejności, w rytm muzyki. Wszystko połączone jest w układ.  Obciążenie dobierane jest indywidualnie, odpowiednio do możliwości uczestnika. Całość zakończona jest zestawem ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha.

Zajęcia skierowane do osób na każdym etapie zaawansowania.

 

TRENING FUNKCJOANLNY

Trening o umiarkowanej i wysokiej intensywności, którego celem jest wzmocnienie mięśni oraz poprawa kondycji. Nie unikamy tu biegania czy burpeesów, jednak zawsze jesteśmy gotowi zaproponować mniej dynamiczną wersję danego ćwiczenia. Dźwigamy i pracujemy z obciążeniem zewnętrznym i własnego ciała. Dużo czasu poświęcamy omówieniu i doskonaleniu wzorców ruchowych. Pracujemy nad brzuchem i wzmacniamy mięśnie core. Wykorzystujemy różne systemy treningowe, stawiamy na różnorodność i wszechstronność.

TRENING FUNKCJONALNY Z ELEMENTAMI TRX
Trening podczas którego pracujemy z ciężarem własnego ciała z wykorzystaniem specjalnych taśm. Jego zaletą jest jednoczesne angażowanie wielu grup mięśniowych, w tym mięśni głębokich, odpowiadających za prawidłową postawę i stabilizację sylwetki.

Ze względu na możliwość indywidualnego doboru obciążenia zajęcia skierowane są do wszystkich, również do osób chcących rozpocząć przygodę treningową lub wracających do treningów po dłuższej przerwie.

TRENING SIŁOWY + DWUBÓJ

Trening siłowy z wykorzystaniem dużej sztangi oraz obciążeń dobranych indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania. Trening w głównej części poświęcony poprawnej technice wykonania ćwiczeń dwuboju olimpijskiego: rwania i podrzutu sztangi, uzupełniony ćwiczeniami wzmacniającymi z wykorzystaniem innych sprzętów oraz pracą z ciężarem własnego ciała. Skupia się przede wszystkim na dokładności oraz precyzji wykonywania poszczególnych ruchów. Stawia nacisk na budowanie siły mięśniowej oraz kształtowanie i doskonalenie techniki.

Zajęcia skierowane do osób chcących ćwiczyć siłowo na wszystkich poziomach zaawansowania.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zajęcia te pomogą złagodzić następstwa nieprawidłowych nawyków, zmniejszyć lub wyeliminować ból i dolegliwości pleców oraz zapobiec ich pogłębianiu. Nie jest to jednak rehabilitacja, a profilaktyka. Korzystamy z różnych pomocy: piłek ovoball, fitball, małych i dużych rolek oraz piłeczek, gum oporowych, pasków do jogi, itd. Uczymy się poprawnego wykonywania ćwiczeń wzmacniających, równoważnych, rozluźniających, mobilizujących i rozciągających poszczególne grupy mięśniowe odpowiadające za prawidłową postawę. Często sięgamy do ćwiczeń wykorzystywanych również w jodze i pilatesie. Wzmacniamy mięśnie brzucha i pracujemy nad mocnym corem. Pracujemy spokojnie, bardzo dokładnie i bez gwałtownych ruchów.

ZDROWY KRĘGOSŁUP + PILATES
Pilates jest połączeniem ćwiczeń izometrycznych i jogi. Liczy się tutaj jakość, precyzja i harmonia, a nie ilość powtórzeń wykonanych w pocie czoła. Jest to doskonała forma aktywności fizycznej – poprawia postawę ciała, pomaga zadbać o kręgosłup i wyrzeźbić smukłą sylwetkę. Podczas wykonywania ćwiczeń wzmacniane są zarówno mięśnie szkieletowe, jak i głębokie. Całe ciało zostaje zaangażowane do wykonania ruchu co w konsekwencji pozwala uniknąć przyszłych kontuzji.

Zajęcia skierowane do osób na wszystkich poziomach zaawansowania i polecane absolutnie każdemu.

JOGA

Joga jest szeroko praktykowana na całym świecie. W trakcie zajęć wykonywane są asany, czyli pozycje ciała które pomagają wzmocnić, rozciągnąć i zrównoważyć ciało i jego mięśnie. Asany obejmują zarówno pozycje siedzące, stojące, jak i odwrócone. W trakcie praktyki jogi, istnieje wiele pozycji wymagających utrzymania równowagi i stabilności. To angażuje mięśnie stabilizujące w różnych obszarach ciała, w tym w stawach biodrowych, kolanach i stawach skokowych. Innym elementem treningu jest pranajama co oznacza kontrolę oddechu. Poprzez świadome oddychanie, ćwiczący może uspokoić umysł, zwiększyć energię i poprawić ogólną świadomość. Ponadto, joga poprawia elastyczność mięśni poprzez rozciąganie, co może pomóc w zapobieganiu kontuzjom, zwiększać zakres ruchu i poprawiać ogólną sprawność ruchową.

Zajęcia skierowane do osób na wszystkich poziomach zaawansowania i polecane absolutnie każdemu.

KSZTAŁTOWANIE SYLWETKI + WZMACNIANIE

Trening siłowy z wykorzystaniem wolnych ciężarów: kettli, hantli oraz dużych sztang, wagowo dostosowanych do indywidualnych możliwości i stopnia zaawansowania osoby trenującej. Zajęcia w głównej części poświęcone poprawnej technice wykonania ćwiczeń, przeplatane ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha oraz core z nastawieniem na budowanie siły mięśniowej. Ćwiczenia wykonywane są w kilku seriach z przerwą na odpoczynek pomiędzy.

Zajęcia skierowane do osób chcących ćwiczyć siłowo na wszystkich poziomach zaawansowania.

HAMAKI

Zajęcia w hamakach to forma aktywności fizycznej, która wykorzystuje specjalne hamaki – zaprojektowane elastyczne tkaniny, które są przymocowane do sufitu –  do wykonywania różnorodnych ćwiczeń. Wiele zajęć w hamakach opiera się na tradycyjnych pozycjach jogi. Ćwiczenia te obejmują aspekty równowagi, co angażuje różne grupy mięśni, zwłaszcza mięśnie stabilizujące, elastyczności i wzmocnienia. Zajęcia w hamakach zawierają również elementy treningu siłowego, gdzie uczestnicy używają hamaka jako narzędzia wspomagającego ćwiczenia i pracę mięśni. Ponadto, nasze zajęcia kończą się relaksacją, w której uczestnicy unosząc się w hamaku pozwalają sobie na chwilę  zapomnienia, co zwiększa wrażenie odprężenia i relaksu. Hamaki łączą więc ze sobą wiele form treningowych, w nowym, zaawansowanym stylu.

Zajęcia skierowane do osób na każdym etapie zaawansowania.